8 – 9 oktober Live veiling: Classic vs. Modern (resultaten)

Uit de inboedel van de ‘LO&S’-mansion, gelegen Oudaan 20, waren het luchters en (Second) Empire-stukken die de hoogste toppen scheerden. Een in de stijl van Thomire gemaakt paar kandelaars (lot 70) verkocht zo bv. aan € 5600, een paar in de stijl van François Remond ging op haar beurt (lot 44) weg aan € 8000 en een paar in verguld brons en ‘rouge griotte’-marmer veranderde van eigenaar voor € 4400 (lot 56).
Voor een Louis XIV-koepelluchter (lot 190) had men € 7000 veil, de imposante korfvormige luchter die voor decennia haar stempel drukte op de hall van het dito stadspaleis (lot 9) ging weg aan € 9500 en nog beter deed het (weliswaar zeldzaam) samen voorkomende paar ‘sac-à-perles’ dat tevens boven de schatting belandde (lot 66, res.: € 13500). Een brons van Jef Lambeaux, ‘La Volupté’ (lot 195) ging € 7000 en een bronzen sculptuur van Prosper d’Epinay, ‘Paul et Virginie’, ging logischerwijs naar een liefhebber op een eiland in de Indische Oceaan (lot 198, res.: € 3400).

Lot 44. Francois Remond (1747-1812). Een paar 19de-eeuwse vier-armige neoklassieke kandelaars. Res.: € 8000
Lot 9. Luchter. Verguld brons, kristal en glas. Res.: € 9500
Lot 195. Jef Lambeaux (1852-1908). ‘La Volupté’. Res.: € 7000
Lot 265. François de Nomé (1593/94-1640/49). Renaissance kerkinterieur met figuren. Res.: € 27 000

Op de tweede sessie, die van Immoroc in faling, werd geboden op een heruitgave van Piranesi’s ‘Carceri d’invenzione’ (lot 268, res.: € 6000), op een houtsnede van Albrecht Dürer (lot 521, res.: € 2200) of nog op recent grafisch werk van Alechinsky (lot 281, res.: € 5200) en Poliakoff ( lot 276, res.: € 4800). Scoren deden ook enkele schilderijen van de Oude Meesters. Zo verzevenvoudigde een Renaissance kerkinterieur van François de Nomé haar schatting (lot 265, est.: € 3500/4500, res.: € 27000) en gingen doeken van Karel van Mander (lot 256) € 6000 en Gillis (of Frederick) Van Valckenborgh (lot 257) € 7000. Een doek van Maurice Wyckaert (lot 286) uit dezelfde collectie haalde de ronde € 10000, het design meubilair was gegeerder dan ooit (met bv. de sets van zes Eames-EA107 armstoelen, telkens goed voor € 7000, loten 333 en 334) en deed het ‘Hora est nos de somno surgere’-doek van de onnavolgbare Jef Verheyen (lot 316) wat het moest doen, nl. verkopen aan de bovenkant van de schatting (lot 316, res.: € 60000).

U kan alle resultaten van alle loten inkijken via deze link.

Lot 316. Jef Verheyen (1932-1984). ‘Hora est nos de somno surgere’. Res.: € 60 000
Lot 268. Giovanni Battista Piranesi (1720-1778). Heruitgave (ca. 1780 of 19de-eeuws?) van de iconische reeks van 16 gravures van de 2de uitgave (1761) van de Carceri d'invenzione. Res.: € 6000
Lot 333/334. Charles & Ray Eames (1907-1978) / Vitra. Serie van zes draaibare EA107 bureaustoelen uit de 'Aluminum group'. Naar ontwerp uit 1958. Res.: € 7000
Maurice Wyckaert (1923-1996). Olie op doek. Res.: € 10 000