18 – 20 juni Live veiling: Classic. (resultaten)

Lot 382. Jan Van Beers (1852-1927). Romance (bij daglicht). Res.: € 13 000

In deze meer dan geslaagde gevarieerde burgerveiling met de nadruk op schilderijen en antiek uit de 16de t.e.m. de 19de eeuw viel zowel aan een Chinese zgn. ‘Birthday Vase’ (lot 302) en een ragfijn geschilderd zicht op het stadhuis van Leuven (lot 352) de hamerprijs van € 45000 toe. De schatting verdrievoudigen deed dan weer een anoniem, aan de vroeg 16de eeuwse ‘Meester van Paulus en Barnabas’ toe te schrijven Kruisdraging (lot 3, res.: € 34000) terwijl een vroeg 18de-eeuwse Engelse consoletafel (lot 108, geschat rond € 1500/2000) na een verbeten strijd aan € 22000 wegging. Een moraliserend doek van de specialist in het penselen van hoenders in een neerhof, Adriaan Van Utrecht, bekoorde een nieuwe eigenaar aan € 18000 (lot 12) terwijl een gevecht in Vuchterheide, teruggaand op een prototype van Sebastiaan Vrancx (lot 10) dan weer € 17000 afgehamerd werd, net iets meer dan wat voor een paneel van Abraham Govaerts (lot 18) geboden werd (res.: € 16000). Dat het ook de antieke voorwerpen en verzamelobjecten voor de wind ging, bewezen dan weer een zeldzame Leuvense fontein in Imari-porselein en zilver (lot 184, res.: € 15000), een 18de-eeuws ‘schippertje’ (lot 101, res.: € 7000) of nog een vroeg 18de-eeuws fragment van een biechtstoel van Boeckstuyns (lot 25, res.: € 6400).

Ook Romantiekers als Jan Van Beers (wiens ‘Romance bij daglicht’ de cover van de catalogus sierde, lot 382, res.: € 13000), Hendrik Schaeffels (lot 378, res.: € 9500) en Jos Schippers (lot 395, res.: € 6600) blijven bekoren. Voor een indrukwekkende Gerard Portielje (kaartspel) vonden we echter geen nieuwe amateur.

U kan alle resultaten van alle loten inkijken via deze link.

Lot 3: Meester van Paulus & Barnabas. Kruisdraging. Ca. 1535-1540. Res.: € 34 000
Lot 184. Fontein. Leuven. Laat 18de eeuw. Japans Imari-porselein en zilver (1788). Res.: € 15 000
Lot 352. Michael Neher (1798-1876) 'Grote Markt te Leuven', 1857. Res.: € 45 000